Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dariusz Goźliński

“Po pierwsze nie szkodzić!” – tak powinna brzmieć pierwsza zasada obowiązująca w działaniach komunikacyjnych w obszarze farmaceutycznym i prawnym.

Kim jestem?
Pasjonatem marketingu i reklamy. Silnie związanym z branżą farmaceutyczną i pokrewnymi. Tworzę i zarządzam kampaniami reklamowymi w tym z użyciem social media w działaniach dedykowanych do lekarzy i pacjentów. Zawodowo jestem założycielem i dyrektorem zarządzającym agencji GreyTree. Od 2002 r. związany jestem z marketingiem i reklamą ograniczoną prawem. Współpracowałem między innymi z takimi firmami jak: Unilever, Jelfa, Sanitas Group, Adamed Healthcare, Blau Farma, Chance, Genexo, GAL, Heel Polska, Symphar, Sun Farm, Almirall, Ipsen, HiPP, Alpen Pharma czy Krewel Meuselbach.

Pozdrawiam,
Dariusz Goźliński
tel. +48 22 628 53 61
e-mail: d.gozlinski(at)greytree.co

Kupujemy coraz mniej polskich leków

13 listopada 2010
Kupujemy coraz mniej polskich leków

W ciągu ostatnich 12 lat liczba leków od polskich producentów zmniejszyła się z 77 do 57 proc. W tym samym czasie wartość ich udziałów w rynku skurczyła się z 38 do 30 proc.

Te dane z najnowszego badania przygotowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Zdaniem polskich producentów leków, ich coraz mniejszy udział w rynku to skutek rabatów, jakich udzielają hurtowniom zagraniczne koncerny farmaceutyczne. Od przyszłego roku jednak będą one niezgodne z prawem, co powinno poprawić sytuację polskich produktów.

Dziś średnia cena polskiego leku wynosi 7,7 zł, zagranicznego generyku 17,2 zł, a sprowadzonego oryginału prawie 35 zł. Dlaczego więc leki zagraniczne w aptekach są tańsze od polskich? – pyta dziennik.

Według Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego wynika to ze stosowania rabatów na leki refundowane. Jak twierdzą eksperci, rabaty na leki refundowane udzielane przez producentów oryginałów mogą sięgać nawet 40-50 proc. Są one przekazywane wprost do kanału dystrybucyjnego (hurtownie, apteki). To powoduje, że cena leków na poziomie apteki jest niska.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia

Komentarze

komentarze

Share this Story

Related Posts

Automatic translation:

Twitter