Dariusz Goźliński

“Po pierwsze nie szkodzić!” – tak powinna brzmieć pierwsza zasada obowiązująca w działaniach komunikacyjnych w obszarze farmaceutycznym i prawnym.

Kim jestem?
Pasjonatem marketingu i reklamy. Silnie związanym z branżą farmaceutyczną i pokrewnymi. Tworzę i zarządzam kampaniami reklamowymi w tym z użyciem social media w działaniach dedykowanych do lekarzy i pacjentów. Zawodowo jestem założycielem i dyrektorem zarządzającym agencji GreyTree. Od 2002 r. związany jestem z marketingiem i reklamą ograniczoną prawem. Współpracowałem między innymi z takimi firmami jak: Unilever, Jelfa, Sanitas Group, Adamed Healthcare, Blau Farma, Chance, Genexo, GAL, Heel Polska, Symphar, Sun Farm, Almirall, Ipsen, HiPP, Alpen Pharma czy Krewel Meuselbach.

Pozdrawiam,
Dariusz Goźliński
tel. +48 22 628 53 61
e-mail: d.gozlinski(at)greytree.co

Dermaveel – aplikacja wspomagająca leczenie AZS u dzieci

23 października 2014
Dermaveel – aplikacja wspomagająca leczenie AZS u dzieci

Pielęgnacja dziecka z AZS jest uciążliwa, jest związana nie tylko z koniecznością wsmarowywania leków, nierzadko w dużo obszary skóry, ale również z koniecznością bycia w prowadzonej terapii niezwykle systematycznym i dokładnym. Ponadto sama czynność wsmarowywania maści jest dość kłopotliwa.Dziecko musi być kilka razy dziennie rozbierane do zabiegu smarowania kolejnym lekiem i aby w ogóle uzyskać chęć współpracy dziecka przy terapii, należy z podawania leku uczynić rodzinny rytuał, wpisać go na stałe w plan codziennych czynności.

DermaveelRozwiązaniem zaproponowanym firmie Heel Polska przez Greytree był projekt, a w następstwie jego akceptacji, wykonanie aplikacji wspierającej rodzica w leczeniu AZS u dzieci: aplikacji Dermaveel .

Głównym celem aplikacji zaprojektowanej przez Greytree było zbudowanie narzędzia, które będzie towarzyszyło rodzicom i ich dzieciom podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych związanych z chorobą. Tworząc aplikację dążyliśmy do tego, aby pomogła ona rodzicom stworzyć stały „rytuał”, wspólny czas, o którym dziecko będzie zawsze pamiętało i o który dziecko będzie samo zabiegało. Zależało nam, na dostarczeniu wielu wartości dodanych dla dziecka, aby to ono chciało wykonywać codzienne czynności pielęgnacyjne. Tymi wartościami dla dziecka są nagroda jakie otrzymuje za smarowanie lekiem, czyli podróż po świecie z brand hero kameleonem Derkiem.

Przegląd opcji i funkcji aplikacji

Dzienniczek terapii- notes rodzica

DermaveelAplikacja Dermaveel wspiera rodzica w prowadzeniu leczenia dziecka chorego na Atopowe Zapalenie Skóry. Jednym z najważniejszych zdefiniowanych przez nas problemów w leczeniu AZS jest przerywanie przez rodzica/opiekuna terapii z chwilą gdy widzą powierzchowną poprawę wyglądu skóry dziecka. Jednakże zewnętrzne poprawienie wyglądu nie oznacza stanu wyleczenia, choroba rozwija się wewnątrz skóry, stąd tak ważne jest wykonywanie zaleceń lekarza.

Wsparciem dla rodzica dziecka chorego na AZS jest aplikacja Dermaveel, która dzięki zastosowaniu przemyślanych rozwiązań komunikacyjnych, stanowi dla nich duże wsparcie w codziennym leczeniu. Celem tej funkcjonalności jest także wspieranie rodzica w gromadzeniu informacji na temat postępów wdrożonej terapii.

Wsparcie wizyty u lekarza

Terapia leczenia AZS u dzieci może trwać nawet 60 dni, co oznacza, że rodzic nie jest w stanie zapamiętać przebiegu terapii. By wspomóc go w odtworzeniu zmian jakie zachodzą na skórze dziecka w procesie leczenia, niezbędna okazała się funkcja zawarta w Notesie Rodzica, pozwalająca na bieżąco określać zmiany w przebiegu terapii. Rodzic podczas wizyty u lekarza ma możliwość odtworzyć na urządzeniu mobilnym całą historię zmian zanotowanych przez niego.

Bonus dla dziecka

Ekran4Kolejnym z problemów określonych przy leczeniu dzieci chorych na AZS jest motywowanie ich do udziału w terapii. W tym celu aplikacja Dermaveel została wyposażona w bonus dla dziecka czyli nagrodę za pomoc rodzicom w leczeniu. W momencie gdy rodzic zaaplikuje dziecku Dermaveel lub inny lek, na ekranie urządzenia mobilnego zostanie wyświetlony brand hero kameleon Derek wraz z kolejną częścią historii opisującą jego przygody w podróży dookoła świata.

Zarówno postać kameleona Derka jak i story ukazujące się na planszach stanowią prace autorskie agencji GreyTree.

Powiadomienia

Aplikacja została wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają rodzicowi bezstresowo prowadzić terapię, aż do jej zakończenia zgodnego z zaleceniem lekarza.
Wśród takich udogodnień znajdują się m.in.:
a) możliwość prowadzenia terapii kilkoma lekami na raz
b) alarmy o godzinie aplikacji leków
c) przypomnienie o terminie wizyty kontrolnej u lekarza u lekarza
d) notes prowadzenia terapii (w tym generowanie raportów do .pdf).

Ważne z punktu widzenia pacjentów było to, aby aplikacja działała całkowicie off-line i tak też została wykonana. Jedyny kontakt z internetem jest wtedy gdy rodzic aktualizuje aplikację.

Baza wiedzy

Aplikacja poza funkcjami interaktywnymi i wspierającymi proces leczenia została wyposażona w bazę wiedzy (FAQ) na temat AZS i metod leczenia. Wraz z wykonaniem aplikacji Dermaveel na urządzenia mobilne z systemem Android, stworzona została w ramach portalu Leczsiezdrowo.pl strona produktowa dla marki Dermaveel, do odwiedzenia której zapraszamy – strona www.dermaveel.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW jak i do pobrania bezpłatnie aplikacji. Osoby zainteresowane możliwościami aplikacji zapraszam do zapoznania się z prezentacją jakie możliwości  funkcje posiada aplikacja Dermaveel.

Źródło Greytree.pl

Komentarze

komentarze

Share this Story

Related Posts

Automatic translation:

Twitter