Dariusz Goźliński

"First, do no harm!"- Dies sollte sein, die erste Regel für den Kommunikationsaktivitäten auf dem Gebiet der Pharmazie und Rechts.

Wer bin ich?
Leidenschaft für Marketing und Werbung. Stark mit der Pharmaindustrie und verwandte verbunden. Ich erstelle und verwalte ich Werbekampagnen einschließlich der Nutzung von Social-Media-Aktivitäten für Ärzte und Patienten gewidmet. Professionell, ich bin der Gründer und Geschäftsführer der Agentur GreyTree. Von 2002 r. Ich bin mit einer begrenzten Marketing-und Werberecht verbunden. Unter anderem arbeitete mit Unternehmen wie: Unilever, Jelfa, Sanitas-Gruppe, Adamed Healthcare, Blau Farma, Chance, Genexo, GAL, Heel Polen, Symphar, Sun Farm, Admiral, Ipsen, HiPP, Alpen Pharma oder Krewel Meuselbach.

Mit Freundlichen,
Dariusz Goźliński
so. +48 22 628 53 61
E-Mail: d.gozlinski(bei)greytree.co

"In der Familie Abenteuer" - die wirksame Umsetzung der Medizinprodukte

8 September 2014
"In der Familie Abenteuer" - die wirksame Umsetzung der Medizinprodukte

Es gibt keine Werbepause im Radio oder Fernsehen, wir waren nicht mit Anzeigen bombardiert Pharmaunternehmen. Überall Hin “Angriff ” unsere Ergänzungsmittel, Analgetika und etc. Aber es ist Radio und Fernsehen, und wie es auf der Bahn? Zapewne zauważycie, że to nie to samo. O ile niektóre media tradycyjne są wręcz nautrzymaniufarmacji, to internet wydaje się być traktowany jako kanał drugiej kategorii. Brak lub sporadyczna ilość reklam produktów z branży farmaceutycznej nie wynika oczywiście z niewiary w skuteczność samego kanału. Doświadczenie moje pokazuje wręcz, że farmacja uwielbia wykorzystywać Internet do prowadzenia działań, ale robi to inaczej niż np. FMCG.

Jako przykład możemy podać działania reklamowe firmy Heel Polen dla marki Cale Teil, czyli żelu stosowanego w podrażnieniach skóry. Na wstępie jednak kilka słów o firmie Heel Polen. Dzięki mojej ponad 7 letniej obecności w marketingu farmaceutycznym, mogę spokojnie stwierdzić, dass Sehr jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm jeżeli chodzi o działania w internecie. Wśród jej działań można wymienić m.in. uruchomienie portalu dla lekarzy Akademia-heel.pl czy serwisy takie jak Leczsiezdrowo.pl, Spokojdziecka.pl. Nie będę się jednak o nich rozpisywał z uwagi, iż agencja którą prowadzę prowadzi tam działania. Jednakże polecam zapoznać się z nimi jako dobrymi przykładami działań komunikacyjnych w farmacji.

b318605Wracając do działań dla Cale Teil. Agencja która prowadzi projekt dla Heel otrzymała trudne zadanie polegające na wprowadzeniu nowego produktu na rynek, czyli zbudowanie komunikacji od zera. Zadanie trudne, jednak jak widać, efekty ich pracy są więcej niż zadowalające. “Na rodzinne przygody” – taką nazwę nosi fanpage marki na FB. Obserwuję różne fanpage prowadzone przez lub dla firm farmaceutycznych i niestety w większości traktowane są jak tablice ogłoszeniowe o promocjach cenowych, nowych smakach czy kolorach opakowań. Heel Polska po latach działań w social mediach wie, że gwarantem sukcesu jest dialog. I taki kierunek przyjęli na FB. Początkowy okres tooswajaniepacjenta (w farmamarketingu nie ma słowa konsument) z marką, z opakowaniem, z filozofią marki, po to aby Cale Teil stał się częścią domowej apteczki. Przeglądając fanpage bez trudu zauważymy posty okolicznościowe, posty lifestylowe czy cieszące się dużym zainteresowaniemzłote myśli“. Posty produktowe oczywiście są, ale nie dominują i to jest sukces. Sama nazwa kampanii na FB oder “Na rodzinne przygodyjest bardzo dobra. Prowadzi komunikację z pacjentem zachęcając go w pierwszej kolejności do polubienia i czytania wpisów. Włącza się też co jakiś czas element zaangażowania w postaci konkursu, ale jest to wykonywane z wyczuciem. Facebook.com to jednak nie jedyne miejsce gdzie zaobserwowałem Cale Teil. Przeglądając dokładniej sieć widać, dass Sehr nie skupia się ja jednym kanale komunikacji. Działania dla Cale Teil i kampaniiNa rodzinne przygodydaje się zauważyć w blogosferze, działaniach E-PR, a także tradycyjnej reklamie banerowej. Wszystko w wyważonym rodzinnym klimacie, bez silnej, inwazyjnej reklamy krzyczącejkup mnie, kup!“. To dopiero początek działań dla marki, wszystko może się zdarzyć, ale wiadomo najważniejszy jest start, a ten kampania ma dobry.

Kommentare

Kommentare

Teilen Sie diese Geschichte

Related Posts

Automatische Übersetzung:

Zwitschern